Galeria sztuki żyje, zmienia się i rozwija – nasza domowa także może ulegać swobodnym zmianom, bez uszkodzeń i wiercenia kolejnych dziur. System zawieszeń z listwą to metoda coraz częściej stosowana w domach i mieszkaniach prywatnych, takich w których sztuka żyje i ma się dobrze.

Wiadomą sprawą jest, że inaczej względem siebie powiesimy dwa, trzy, cztery i więcej obrazów. Jeżeli wchodzimy w posiadanie kolejnej pracy, nasza wizja się zmienia i dlatego chętnie dokonujemy przewieszenia. Nie stanowi to problemu jeżeli zdecydujemy się na zastosowanie szyny, po której w wygodny sposób poruszamy linki do obrazów.

Poniższe zdjęcia prezentują domową galerię obrazów polskiego autorstwa, zgromadzonych na tle jednolitej, turkusowej ściany.


Wręcz w namacalny sposób można tu poczuć ciepło barw i grę wykorzystanych kolorów. Obrazy zawieszone zostały na haczykach, które „zaciśnięte” na linkach stanowią stabilny punkt zaczepienia, przy jednoczesnej możliwości manewru góra – dół, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Skąd wychodzą linki? W tym przypadku nie łatwo zauważyć białą listwę, która idealnie wtapia się w tło białego odcięcia pod sufitem. W prezentowanej domowej galerii zastosowano przezroczyste linki, które nie narzucają swojego wyglądu. Każda z nich może utrzymać nie jeden obraz, w zależności od jego gabarytów.


Fot. 2         Źródło: Blog #Sztuka nie gryzie

Jak zamontować własny system zawieszeń?

Decydując się na użycie listwy (szyny) przy pomocy której stworzymy własną galerię na linkach, powinniśmy zacząć od pomiarów ściany. Najistotniejsza jest oczywiście szerokość, na jakiej chcemy „zaczepiać” linki. To ona narzuca nam jak długą szynę zastosować. Standardowy wymiar listwy to 2 m. Można ją zarówno docinać jak i łączyć z kolejnym odcinkiem.

Szyna to jedyny element systemu, który montujemy na stałe, przykręcając do ściany.


Więcej o montażu szyny w artykule: Jak zamontować szynę?



W podstawowych zestawach linki występują w optymalnych odcinkach po 1,5 m, w razie potrzeby można zamówić linki w dowolnych długościach.

Każda z nich może być zakończona pętelką lub zaczepem zintegrowanym. Pierwsza opcja wymaga zastosowania zaczepu wsuwanego w szynę. Druga jest już w pełni wystarczająca.

Do całości brakuje nam już tylko haczyków. Przy wyborze właściwego warto zwrócić uwagę na jego nośność. W zestawach najczęściej proponowany model to haczyk Midi, dla którego maksymalne obciążenie wynosi 8 kg. To od nas zależy na jakiej wysokości go umieścimy. Oczywiście położenie możemy zmieniać góra – dół.


Fot. 3      Źródło: Blog #Sztuka nie gryzie


Fot. 4      Źródło: Blog #Sztuka nie gryzie                                                                                                       Fot.5      Źródło: Blog #Sztuka nie gryzie 


Fotografia 1 i 2 przedstawia prywatną kolekcję obrazów Joanny Styrylskiej-Gałażyn, Jerzego Kowala oraz Jacka Sroki.
Obrazy Joanny Styrylskiej-Gałażyn dostępne w Galerii internetowej:
artpower:


Przykładowe prace (od lewej): Mały sen, Rozmowa kontrolowana, Hrabina


Na fotografii nr 3 widać rysunki Ryszarda Gancarza oraz grafikę Joanny Styrylskiej-Gałażyn.
Więcej prac Ryszarda Gancarza znajdą Państwo w Galerii internetowej:
artpower


Fotografia 4 przedstawia: rysunek Ryszarda Gancarza, grafikę Joanny Gałeckiej a także pracę Joanny Styrylskiej-Gałażyn.

Więcej prac powyższych autorów znajdą Państwo w Galerii internetowej: artpower



Powiązane produkty

Gotowe zestawy

Galeria domowa na linkach

212,21 zł
Zestaw obejmuje: szyna aluminiowa biały mat lub stal szczotkowana 2 m linka stalowa z zaczepem zintegrowanym (1,5 m) 8 szt. haczyk do obrazów MINI niklowany 8 szt. klips ścienny 7 szt. kołek z wkrętem 7 szt. zaślepka boczna 2 szt.
Gotowe zestawy

Galeria Royal

294,00 zł
Zestaw obejmuje: szyna aluminiowa ROYAL biała 2 m linka stalowa ocynkowana z pętelką (1,5 m) 8 szt. haczyk samozaciskowy do obrazów Fixmatic 8 szt. zaczep do linki 8 szt. klips ścienny 7 szt. kołek z wkrętem 7 szt.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania